»Likvidnost je še vedno ena večjih težav Ljubljanske borze, kar vpliva tudi na vrednotenja, ki so ugodna, saj vlagatelji dobijo popust na nizko likvidnost. Majhen promet tudi odganja špekulante, ki težko izstopijo iz naložbe. Ljubljanska borza se sicer trudi, da bi popravila likvidnost, več bi lahko storila država. Slovenske delnice so več kot primerne za pokojninska varčevanja, država bi lahko uvedla določene spodbude, ki bi pomagale zvišati likvidnost.«
»Gre za stabilen trg, ki zaradi majhnosti ni podvržen špekulacijam, zato so tudi nihanja precej nižja.«
»Že nekaj let jo postavljamo med najboljše izbire. V letošnjem letu je indeks SBITOP najdonosnejši v Evropi, obenem pa se borzne družbe lahko pohvalijo z višjimi dividendami od evropskega povprečja.«
»Imamo svoje težave. Premalo je bilo narejenega, da bi Lj. borza postala malo bolj 'seksi'.«
»Slovenske delnice predstavljajo veliko investicijsko priložnost. Regijski vzajemni sklad, ki ga upravljamo, ima v svojem portfelju več kot petino delnic slovenskih podjetij. Tudi moje osebne investicije so zelo orientirane na slovenski trg, saj tretjina portfelja predstavljajo slovenske delnice, predvsem skozi ETF na slovenski trg.«
»Naša naloga je, da del tega kapitala aktiviramo in na drugi strani poskušamo pripeljati podjetja, ki bodo prišla do tega kapitala.«
»Rezultati so v skladu z napovedmi ali celo boljši.«
»V nobenem letu pa ni bilo videti t. i. 'rallyja'. Tudi znana paradigma, da svetovni igralci, kot so banke, zavarovalnice in investicijski skladi, v decembru izvajajo dodatno likvidnost na borzah, očitno nima več tako močnega vpliva na rast tečajev.«
»Eden od razlogov za rast je tudi presenetljivo stabilno slovensko gospodarstvo kljub nemškim težavam.«
»Tega scenarija ne vidim. Ljubljanska borza se razvija, je uspešna, posluje pozitivno. So pa vsi premiki premajhni oziroma prepočasni.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju